2016’nın en iyi 10 seyahat hediyesi

2016’nın en iyi 10 seyahat hediyesi

2016’nın son saatlerini yaşadığımız bugünlerde, yeni yıla yaklaştıkça “Sevdiklerime ne alsam?” sorusu akıllara düşüyor. Hediye almak her ne kadar zevkli bir şey olsa da, “karşımızdakinin bu hediyeyi beğenip, beğenmeyeceği” düşüncesi hediye seçerken çoğumuzu zorluyor. Özellikle de hediye alacağınız kişi gezgin biriyse karar vermek gerçekten güç oluyor. İşte bir gezgine hediye alırken size yardımcı olacak en iyi 10 seyahat hediyesi tavsiyesi…

1. Mantar Dünya Küresi

 

 

Bir gezgin için en güzel hediye hiç kuşkuşuz dünya haritasıdır. Özellikle de bu haritada gidilen yerler işaretlenebiliyorsa... Bu dünya küresi de onlardan sadece biri. Mantar pano malzemesinden yapılmış bu küre sayesinde gittiğiniz yerleri küçük "pimler" yardımıyla işaretleyebiliyorsunuz, üstelik küreye hiçbir zarar vermeden. Ne kadar eğlenceli öyle değil mi?

Kaynak için buraya tıklayınız.

2. Haritalı Seyahat Günlüğü

Bir gezgin için olmaz olmazsa şeylerden biri gezip gördüklerini not almak... İşte bunun için de çoğunlukla seyahat günlükleri tercih ediliyor. Gezginler için her zaman en iyi hediyeler arasına giren bu günlükler özellikle de harita desenli tasarımlarımlarıyla dikkat çekiyor.

Kaynak için buraya tıklayınız.

3. Uyku Bandı ve Yastığı Seti

Sıklıkla seyahat eden kişiler genellikle farklı saatlerde uçtukları için bazen uykusuz kalabiliyorlar. Çoğu gezgin bu durumu engellemek için seyahat ederken uyuyabileceği eşyaları yanında götürerek, konforlarını sürdürmeyi tercih ediyor. Göz bandı ve seyahat yastığı seti işte tam da bu ihtiyacı karşılıyor. Yol ne kada uzun olursa olsun bir gezginin yanında bunlar varsa dinlenmiş bir şekilde yolunu tamamlayabiliyor. 

Kaynak için buraya tıklayınız.

4. Katlanabilir Güneş Enerjili Işık

Özellikle kamp gezilerinin en büyük ihtiyacı olan ışık, SolarPuff sayesinde artık bir sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü SolarPuff elektriğe ihtiyaç duymadan, Güneş enerjisini kullanarak 12 saate kadar ortamı aydınlatabiliyor, katlanabilir yapısıyla da çantalara kolayca sığıyor. SolarPuff kampçılar arasında vazgeçilmez bir ürün olacağa benziyor. 

Kaynak için buraya tıklayınız.

5. Taşınabilir-Katlanabilir Mini Ütü

Bavul hazırlarken çoğumuz kıyafetlerimizin kırışmaması için endişeleniyoruz. Kimimiz kıyafetlerin kırışmasını engellemek için onları rulo yaparak bavula yerleştirirken, kimimiz 4 kiloluk ev ütülerini yanında götürmeyi düşünüyor. Ancak onca eşya arasına bir de ütüyü koymak pek de mantıklı gelmiyor. İşte bu ihtiyacı karşılamak için yapılmış portatif seyahat ütüleri bulunuyor. Gezginlerin özellikle uzun seyahatler için tercih ettikleri bu ütüler hafiflikleriyle dikkat çekiyor. Böylelikle bavulunuzu ağırlaşıtırmadan, kıyafetlerinizin kırışmasını önleyebiliyorsunuz. 

Kaynak için buraya tıklayınız.

6. Değişebilir Uçlu Şarj Aleti

 

Teknolojik aletlerin hayatımızdaki yerinin artması cihazalardaki şarj konusunu da gündeme getiriyor. Ancak seyahat ettiğiniz ülkenin kullandığı priz türünü ve voltaj akımını öğrenmenizde yarar var. Çünkü her ülkenin prizleri ve kullandıkları voltaj miktarı değişebiliyor. Bu durum da ya cihazınızın şarj özelliğini bozuyor ya da cihazınızın şarj olmamasına neden oluyor. Bu şarj cihazı ise bu soruna engel oluyor. Çok yönlü başlığı sayesinde bütün prizlere uyum sağlıyor ve voltaj dalgalanmalarına ya elektrik çarpmalarına karşı cihazınızı koruyor. 

Kaynak için burayı tıklayınız.

7. Arşivlik İstanbul Haritası

Gezginler için en güzel hediye haritalar demiştik özellikle de arşiv yapan bir gezgin için hediye arıyorsanız, Eski İstanbul haritası sizin için güzel bir alternatif olabilir. 

Kaynak için buraya tıklayınız.

8. Taşınabilir Su Filtrasyon Sistemi

 

En önemli temel ihtiyaçlardan biri olan suya erişim seyahat edilen yere göre değişebiliyor. Kimi ülkelerde hiçbir su sıkıntısı yokken, kimi yerde temiz su dahi bulunmayabiliyor. Hal böyle olunca su temini için kullanabilecek aparatlar devreye giriyor. İşte onlardan biri de bu suyu filtreleyip, temizleyen portatif aparat seti. Her gezginde mutlaka bulunması gereken bu set sayesinde içmek zorunda olduğunuz suyu algler, tortular, toksik maddeler, yabancı maddeler gibi çeşitli unsurlardan temizleyebiliyorsunuz.

Kaynak için buraya tıklayınız.

9. Pet Seyahat Seti

 

Hayvan dostlarını da arabalı seyahatlerine götüren gezginler için güzel bir hediye alternatifi Pet Seyahat Kiti. İçinde 44 parçalık evcil hayvan ilk yardım seti, arka koltukları koruyan dayanıklı bir pet hamağı, bir taşıma çantası ve katlanabilir su kabı bulunan set evcil hayvana sahip gezginler için büyük bir yardımcı oluyor.

Kaynak için buraya tıklayınız.

10. Portatif Saç Kurutma Makinesi

Bazıları için değişmeyen alışkanlıklar vardır. Her sabah kahvaltı etmek, süt içip uyumak, saç kurutmak gibi...Saç kurutma alışkanlığı olan kişiler seyahat ettikleri her yerde saç kurutma makinesi bulamayabilir. Ancak seyahat edilen her yerde ancak o kocaman saç kurutma makinesini bavula sığdırmak da mantıklı değildir. İşte bu katlanabilir, taşınabilir saç kurutma makinesiyle saç kurutma makinesi bulmamak bir sorun olmaktan çıkıyor. 

Kaynak için buraya tıklayınız.

 

 

Yorumlar