• BALKAN TURU HAKKINDA MERAK EDİLENLER
  • Ucuz uçak bileti nasıl bulunur?
  • Trilye Gezi Rehberi
  • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi

Prag Gezi Rehberi

Orta Avrupa’nın denize kıyısı olmayan ülkelerinden biri olan Çek Cumhuriyeti, özellikle en büyük kenti ve başkenti olan Prag’la kendisine hayran bırakıyor.

Yedigöller ve Kamp

Kayaktan termale, yeşil alanlarla çevrili göletlerden, piknik alanlarına sahip olduğu doğal güzelliklerle çok sayıda turizm aktivitesi için uygun ortamı sağlayan Bolu,  akıllara özellikle de Yedigöller Milli Parkı’yla geliyor.

Orta Avrupa'da mutlaka görmeniz gereken 10 Şehir

Eşsiz doğal güzellikleri, gizemli tarihi, muhteşem mimarisi ve zengin sanatıyla her daim gözde olan bir bölge Orta Avrupa. Alp ve Karpat Dağları'nın etkisiyle çoğunlukla karasal iklimin hâkim olduğu bölge, özellikle ilkbahar ile yaz aylarında en güzel zamanlarını yaşıyor. İşte her yıl binlerce turistin uğrak noktası olan Orta Avrupa'da sizin de mutlaka görmeniz gereken 10 şehir:

Eskişehir Gezi Rehberi

Türkiye’nin en kabalık illerinden biri olan Eskişehir’e yolumuz Yüksek Hızlı Treni kullanma isteğimiz sayesinde düşüyor. Sonunda biletlerimizi alıyor, çantalarımızı hazırlayıp yola koyuluyoruz.

İtalya hakkında bilmeniz gereken 20 şey

 Avrupa’nın zengin tarihi, renkli kültürü, muhteşem sanatı ve mimarisiyle en güzel ülkelerinden biri olan İtalya her yıl yaklaşık 50 milyon turist tarafından ziyaret ediliyor. Peki herkesin gitmek istediği, gidenlerin anlata anlata bitiremediği bitirememekte de haklı oldukları bu güzel ülke hakkında neler biliyoruz? İşte İtalya'ya gitmeden önce bilmeniz gereken 20 şey: