• BALKAN TURU HAKKINDA MERAK EDİLENLER
  • Ucuz uçak bileti nasıl bulunur?
  • Trilye Gezi Rehberi
  • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi

Günübirlik Kayseri Gezisi

Havayollarının art arda uçak biletlerini ucuzlattığı bir günde “Nereye gitsek?” diye düşünürken daha önce gitmediğim ve çok merak ettiğim bir şehir dikkatimi çekiyor: Kayseri…

Gezgin Kadınlar “biz” olmaya devam ediyor

2000’den fazla kadının dünyayı gezip aynı platformda yazılarını paylaştığını düşünün. Ne kadar renkli olurdu değil mi? İşte “Gezgin Kadınlar” tam da böyle bir platform. Türkiye’de gezgin ruhu taşıyan tüm kadınları tek çatı altında toplamak isteyen gezgin bir kadın Cemre Nur Meleke tarafından 2015 yılında açılmış. Kadınlara ilham olmak için 8 Mart’tan önce Cemre Nur Meleke’yle keyifli bir söyleyişi gerçekleştirdik.

Grafitinin popüler ismi: Mr. Hure

Son zamanlarda Karaköy’den Galata’ya, Kadıköy’den Beşiktaş’a İstanbul sokaklarının her gün biraz daha renklendiğine tanık oluyoruz. Gri beton yığınlarının arasına çizilen rengârenk grafitiler şehre adeta hayat veriyor.

Pisa Gezi Rehberi

Floransa’yı gezmeyi bitirip Cinque Terre’ye giderken birkaç saatimizi Pisa’ya ayırıyoruz. Floransa ile Pisa’nın arasında yaklaşık 50 dakikalık bir mesafe bulunuyor. Sabahın ilk ışıklarında çantalarımızı sırtımıza yükleyip Pisa’nın yolunu tutuyoruz.

Sapphire Seyir Terası

Yedi tepeli İstanbul'da şehir manzarasını izlemek için çok yer varmış bir zamanlar. Günümüzde şehrin panoromik manzarasını gören mekanların çoğu ya otel ya da restoran.Türkiye’nin en yüksek binası Sapphire  Seyir Terası ise bu amaca hizmet etmek için açılmış yerlerden biri...

Semt-i Balat

Balat, eskiden beri Haliç’in önemli bir ticaret merkezi. Yüzyıllardır çok sayıda farklı milletten ve dinden insanı ağırlayan semt, günümüzde değişen yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.