• BALKAN TURU HAKKINDA MERAK EDİLENLER
  • Ucuz uçak bileti nasıl bulunur?
  • Trilye Gezi Rehberi
  • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi

Atatürk Arboretumu

İstanbul’da gezilecek çok sayıda yer varken kimi zaman şehrin kalabalığından uzaklaşıp, doğayla bütünleşebileceğimiz mekânlara ihtiyaç duruyoruz. Atatürk Arboretumu da o mekânlardan sadece biri.

Sosyal medyada en çok fotoğrafı paylaşılan İstanbul'daki 10 yer

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’ın hayatımıza girmesiyle yüz binlerce kişi fotoğrafçılığına merak salmış durumda. Fotoğrafçılığı profesyonel olarak yapanların sayısı ise hiç de az değil. Instagram'ın Türk kullanıcıları ise her geçen gün artıyor. Türkiye'deki Instagram kullanıcılarının en çok fotoğrafladığı şehirlerin başında tabi ki İstanbul geliyor. İşte İstanbul'da en çok fotoğrafı paylaşılan 10 yer:

Ucuz uçak bileti için 6 öneri

Şu aralar uçuş firmaları sırayla indirimi büyük uçuş kampanyaları yapıyorken hala uçak biletimi nereden ve nasıl en ucuza alırım diye düşünüyor musunuz? Çok fazla düşünmenize gerek yok. İşte size ucuz uçak bileti bulabilmek için 6 öneri:

Floransa Gezi Rehberi

Sabah Roma’da uyanıp, öğleni Siena’da geçirdikten sonra 40 dakikalık bir yolculukla Floransa’nın Santa Maria Novella Tren İstasyonu’nda iniyoruz. İstasyon treninin kalkmasını bekleyen ve ellerinde valizi eksik olmayan insanlarla dolu. Tren istasyonundan çıktığımızda hemen karşıda Basilica of Santa Maria Novella bizi karşılıyor.

Oyuncak Müzesi

Hepimizin çocukluğumuzda çok sevdiğimiz, atmaya kıyamayıp kenara koyduğumuz ya da annemiz atmasın diye sakladığımız oyuncakları olmuştur. (İtiraf etmeliyim ki benim var.) Bir de oyuncaklarını atmış ya da satmak zorunda kalmış olanlar da var.

Siena Gezi Rehberi

İtalyarail’imizin ikinci durağına gitmek için sabah erkenden eşyalarımızı toplayıp Roma’da kaldığımız hostelden ayrılıyoruz. Sırt çantalarımızla Roma’nın Terminisi’nden bizi Siena’ya götürecek trene doğru yola koyuluyoruz. Roma’dan ayrılıyor olmanın burukluğuyla sanki bugün herkes bu şehri terk ediyormuş gibi geliyor bana.

Roma Gezi Rehberi

Günler süren vize alma işlemi, yolculuk hazırlığı derken gecenin üçünde uyumakla uyumamak arasında kalmış bir taksici tarafından Atatürk Havalimanı’na . Güvenlik kuyruğu, yurtdışı çıkış pulu, bagaj teslimi, ayrılık faslı, pasaport kontrolü derken beni Roma’ya götürecek uçağın kapısında bekliyorum. Yıllarca hayalini kurup en sonunda izin koparabildiğim ilk İnterrail seyahatim böylece resmi olarak başlıyor artık.