Hakkımda

Merhaba,

Ben Dilara Açıkgöz. 1994 yılında İstanbul'da doğdum. Küçük yaşlardan itibaren araştırmaya, keşfetmeye meraklıydım. Bu yüzden muhabir olmak istiyordum. Önce Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi'nde gazetecilik eğitimi aldım. Daha sonra aldığım gazetecilik eğitimini, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde devam ettirdim ve 2016 yılında mezun oldum. 

Gezmeyi çok seven, gerçekten de çok gezen biriyim. Neden mi geziyorum? Çünkü bilmem, görmem, şahit olmam gereken milyonlarca şeyin var olduğunu biliyorum.

Gezmenin ne demek olduğu ilk olarak Jules Verne’nin kitaplarıyla keşfettim. Büyüdükçe ansiklopediklerimin içinde yer alan ülkelere hayran kalmaya başladım. Sonra fotoğrafa merak saldım. Fotoğraf keşif tutkumu arttırdı. Gözümü vizörden ayırmazken de gezmeye başladığımı fark ettim. İlk defa 20 yaşında çıktığım Interrail yolculuğuyla gezmenin hayatıma ne kadar değer kattığını gördüm. Gezerken kendimi daha özgür hissettim, özgür hissetmek için daha çok gezdim.

Daha çok gezmek için kısa süreli işlere girip durdum. Kazandıklarım ve biriktirdiklerimle yola koyulmaya başladım. Gezdikçe hayatı yolculuklarda bulmanın anlamını öğrendim ve dünyada var olduğumu hissettim.

Şimdi hep daha çok yer görmek, tatmak, hayal ettiğim yere ulaşmak amacım. Deneyimlemem gereken bir sürü şey var. Şimdiye kadar deneyimlediklerimi ve çektiğim fotoğrafları başkalarıyla da paylaşmam gerektiğini düşündüm. Bu nedenle 2015 yılında “gezentozan.com”u açtım. Tüm yazılar ve fotoğraflar bana ait. Olduğu gibi anlatmaya çalışıyorum her şeyi. Paylaştıklarımla birilerine biraz olsun bile yardımcı oluyorsam ne mutlu bana.

Sitemi ziyaret ettiğiniz için de teşekkür etmek istiyorum size. Sonra da siteyi tasarlayan sevgili Emre’ye. Hayallerini gerçekleştirmenin heyecanı ile bir hatam olmuşsa eğer affola…

Sevgiyle,

Dilara Açıkgöz

 

Hakkımda Diğer Yazılar

Gezimanya söyleyişisi

https://gezimanya.com/Soylesiler/dilara-acikgoz-gezerken-kendimi-daha-ozgur-hissettim-ozgur-hissetmek-icin-daha-cok-gezdim