Büyük Saray Mozaikleri Müzesi

Okumakla, öğrenmekle, gezmekle bitmeyen bir şehir İstanbul. Tarihi 400 bin yıl öncesine dayanan, 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapmış bu eşsiz kentte nereye elinizi atsanız altından büyük bir tarih çıkıyor. Bizans’ın muhteşem mozaikleriyle dolu Büyük Saray Mozaikleri Müzesi de bunlardan biri.

İstanbul’da Yapılabilecek Sportif Aktiviteler Rehberi

Biz İstanbullular boş zamanlarımızda şehrin tadını çıkarmak için yeni yerler, yapılacak aktiviteler ararız. Ancak çoğumuzun bu istediği şehirden fazla uzaklaşmamak ya da yeni yerler bulamamaktan gerçekleşmez. Bunu bahane etmeyenlere şehirde olduğunu unutturacak bir sürü alternatif var. İşte şehirden uzaklaşmadan İstanbul’da yapabileceğiniz o sportif aktivitelerden bazıları…

İstanbul Arkeoloji Müzeleri

İstanbul Arkeoloji Müzeleri; Balkanlardan Anadolu’ya, Afrika’dan Mezopotamya’ya kadar uzanan birbirinden farklı uygarlıklardan toplanmış bir milyondan fazla eseriyle dünyanın en büyük müzelerinden biri. Türkiye'nin müze olarak inşa edilen en eski yapılarından biri olan müze, bir zamanlar Topkapı Sarayı’nın bir parçası olan alanda kurulu.

Sapphire Seyir Terası

Yedi tepeli İstanbul'da şehir manzarasını izlemek için çok yer varmış bir zamanlar. Günümüzde şehrin panoromik manzarasını gören mekanların çoğu ya otel ya da restoran.Türkiye’nin en yüksek binası Sapphire  Seyir Terası ise bu amaca hizmet etmek için açılmış yerlerden biri...

Semt-i Balat

Balat, eskiden beri Haliç’in önemli bir ticaret merkezi. Yüzyıllardır çok sayıda farklı milletten ve dinden insanı ağırlayan semt, günümüzde değişen yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Atatürk Arboretumu

İstanbul’da gezilecek çok sayıda yer varken kimi zaman şehrin kalabalığından uzaklaşıp, doğayla bütünleşebileceğimiz mekânlara ihtiyaç duruyoruz. Atatürk Arboretumu da o mekânlardan sadece biri.