Katar hakkında bilmeniz gereken 10 şey

Orta Doğu’nun her geçen gün kendini yenileyen bir ülkesi Katar. 1971 yılından beri bağımsız olarak varlığını sürdüren ülke, sahip olduğu petrol ve doğal gaz rezervleriyle dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alıyor. Yüksek refah seviyesi sayesinde her geçen gün nüfusu artan Katar’da yaklaşık 2 milyon insan yaşıyor. Ancak Orta Doğu'nun yeni iş merkezlerinden biri olmayı hedefleyen Katar hakkında çoğumuz pek bir şey bilmiyor. Bu yüzden ben de Katar seyahatim sırasında öğrendiğim bilgileri derledim. İşte Katar hakkında bilmeniz gereken 10 şey:

İlk defa yalnız seyahat edecekler için 10 ipucu

Birçok insan yalnız seyahat etme konusunda büyük endişelere sahip. “Dil bilmiyorum. İnsanlarla nasıl iletişime geçeceğim, başıma bir şey gelirse kim bana yardım edecek, tek başına gezmek eğlenceli olur mu?” gibi pek çok konu insanların planlarını ertelemesine neden oluyor. Ancak bu konuların çözümü sanıldığı gibi zor değil. İşte yalnız seyahat etmekten çekinenler için birkaç ipucu…

2016’nın en iyi 10 seyahat hediyesi

2016’nın son saatlerini yaşadığımız bugünlerde, yeni yıla yaklaştıkça “Sevdiklerime ne alsam?” sorusu akıllara düşüyor. Hediye almak her ne kadar zevkli bir şey olsa da, “karşımızdakinin bu hediyeyi beğenip, beğenmeyeceği” düşüncesi hediye seçerken çoğumuzu zorluyor. Özellikle de hediye alacağınız kişi gezgin biriyse karar vermek gerçekten güç oluyor. İşte bir gezgine hediye alırken size yardımcı olacak en iyi 10 seyahat hediyesi tavsiyesi…

Sonbaharda İstanbul'da tadına doyamayacağınız 10 festival

Biz İstanbullular her yıl yaz biterken memleketten ya da tatil beldelerinden İstanbul'a dönmenin sıkıntısını yaşıyoruz. Ama bu yıl "Sonbaharı İstanbul'da nasıl geçireceğim? diye üzülmenize gerek yok! Çünkü bu sonbahar İstanbul’da sizi oradan oraya koşturacak, bir yandan da karnınızı doyuracak birbirinden güzel pek çok festival bekliyor. İşte makarnasından, çayına, kahvaltısından, çikolatasına kadar bu sonbaharda İstanbul’da tadına doyamayacağınız o festivallerden bazıları…

Orta Avrupa'da mutlaka görmeniz gereken 10 Şehir

Eşsiz doğal güzellikleri, gizemli tarihi, muhteşem mimarisi ve zengin sanatıyla her daim gözde olan bir bölge Orta Avrupa. Alp ve Karpat Dağları'nın etkisiyle çoğunlukla karasal iklimin hâkim olduğu bölge, özellikle ilkbahar ile yaz aylarında en güzel zamanlarını yaşıyor. İşte her yıl binlerce turistin uğrak noktası olan Orta Avrupa'da sizin de mutlaka görmeniz gereken 10 şehir:

İtalya hakkında bilmeniz gereken 20 şey

 Avrupa’nın zengin tarihi, renkli kültürü, muhteşem sanatı ve mimarisiyle en güzel ülkelerinden biri olan İtalya her yıl yaklaşık 50 milyon turist tarafından ziyaret ediliyor. Peki herkesin gitmek istediği, gidenlerin anlata anlata bitiremediği bitirememekte de haklı oldukları bu güzel ülke hakkında neler biliyoruz? İşte İtalya'ya gitmeden önce bilmeniz gereken 20 şey: 

Yola çıkmayı düşünenler için 10 öneri

Çoğumuzun rahatlıkla yaptığı ve yapabileceği kolay bir etkinlik olarak görülen seyahat; kendi içinde riskleri olan bir eylem aslında. İnsanların kendine özgü deneyimler yaşamak istediği bu eylemde, herkes aynı şekilde yapmasa da mutlaka bir planlama süreci bulunuyor. İşte yeni yola çıkacaklar için bu planlama sürecinden 10 öneri:

Sosyal medyada en çok fotoğrafı paylaşılan İstanbul'daki 10 yer

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’ın hayatımıza girmesiyle yüz binlerce kişi fotoğrafçılığına merak salmış durumda. Fotoğrafçılığı profesyonel olarak yapanların sayısı ise hiç de az değil. Instagram'ın Türk kullanıcıları ise her geçen gün artıyor. Türkiye'deki Instagram kullanıcılarının en çok fotoğrafladığı şehirlerin başında tabi ki İstanbul geliyor. İşte İstanbul'da en çok fotoğrafı paylaşılan 10 yer: