Sezgi Olgaç ile fotoğraf üzerine

Instagram dünyasının giderek büyüğü son günlerde fotoğraflarıyla en çok göze çarpan isimlerden biri Sezgi Olgaç. O fotoğrafçı kimliğinin yanında hem şarkıcı hem de reklam yazarı aynı zamanda. Söyleşi yapmak için kendisiyle iletişime geçtiğimde beni kırmadan söyleyişi teklifimi kabul ediyor. Bir öğleden sonrası Karaköy Dandin Bakery'de buluşup keyifli bir söyleşi gerçekleştiriyoruz. 

Gezgin Kadınlar “biz” olmaya devam ediyor

2000’den fazla kadının dünyayı gezip aynı platformda yazılarını paylaştığını düşünün. Ne kadar renkli olurdu değil mi? İşte “Gezgin Kadınlar” tam da böyle bir platform. Türkiye’de gezgin ruhu taşıyan tüm kadınları tek çatı altında toplamak isteyen gezgin bir kadın Cemre Nur Meleke tarafından 2015 yılında açılmış. Kadınlara ilham olmak için 8 Mart’tan önce Cemre Nur Meleke’yle keyifli bir söyleyişi gerçekleştirdik.

Grafitinin popüler ismi: Mr. Hure

Son zamanlarda Karaköy’den Galata’ya, Kadıköy’den Beşiktaş’a İstanbul sokaklarının her gün biraz daha renklendiğine tanık oluyoruz. Gri beton yığınlarının arasına çizilen rengârenk grafitiler şehre adeta hayat veriyor.