Trilye Gezi Rehberi

Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa, birbirinden güzel turistik beldelere sahip. Bu beldelerden biri de eski bir Rum kasabası olarak bildiğimiz Trilye. Bursa'nın Mudanya ilçesine yaklaşık 11 km mesafede konumlanan Trilye; Bizans Dönemi'nden kalmış tarihi yapıları, Rum mimarisini yansıtan evleri, renagren dükkanları ve muhteşem balık restoranlarıyla görülmesi gereken yerlerden biri.

Geçmişten gelen güzellik: Safranbolu

Adını yörede yetiştirilen safran bitkisinden alan Safranbolu, Türkiye’den UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiş en önemli sit alanlarından sadece biri. Özellikle Osmanlı Dönemi’nden kalma geleneksel evleri, camileri, çarşıları, hanları ve diğer tarihi eserleriyle dikkat çeken şehir her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.  

Yedigöller ve Kamp

Kayaktan termale, yeşil alanlarla çevrili göletlerden, piknik alanlarına sahip olduğu doğal güzelliklerle çok sayıda turizm aktivitesi için uygun ortamı sağlayan Bolu,  akıllara özellikle de Yedigöller Milli Parkı’yla geliyor.

Eskişehir Gezi Rehberi

Türkiye’nin en kabalık illerinden biri olan Eskişehir’e yolumuz Yüksek Hızlı Treni kullanma isteğimiz sayesinde düşüyor. Sonunda biletlerimizi alıyor, çantalarımızı hazırlayıp yola koyuluyoruz.

Eskişehir’de yapmadan dönmemeniz gereken 10 şey

Türkiye'nin içinden nehir geçen en güzel illerinden biri olan ve son yıllarda yapılan düzenlemelerle de giderek güzelleşen şehri Eskişehir, değişen yeni yüzüyle bir Avrupa şehrinden farksız görünüyor. Yüksek Hızlı Tren sayesinde şimdilerde İstanbul'dan kaçış için en güzel alternatiflerden biri de olan Eskişehir'de yapmadan dönmemeniz gereken 10 şey:

Alaçatı'da Bir Gün

İstanbul’dan uzaklaşmak için günübirlik geziler yapmayı çok seviyorum. Bu yüzden ucuz uçak bileti buldukça kendime yeni rotalar çiziyor ve yola koyuluyorum.

Günübirlik Kayseri Gezisi

Havayollarının art arda uçak biletlerini ucuzlattığı bir günde “Nereye gitsek?” diye düşünürken daha önce gitmediğim ve çok merak ettiğim bir şehir dikkatimi çekiyor: Kayseri…