Ucuz uçak bileti için 6 öneri

Ucuz uçak bileti için 6 öneri

Şu aralar uçuş firmaları sırayla indirimi büyük uçuş kampanyaları yapıyorken hala uçak biletimi nereden ve nasıl en ucuza alırım diye düşünüyor musunuz? Çok fazla düşünmenize gerek yok. İşte size ucuz uçak bileti bulabilmek için 6 öneri:

1. Hava yolu şirketlerinin sitelerine üye olun.

Hava yolu şirketlerine üye olmanız hem kampanyalar hakkında doğrudan haberdar olmanızı sağlıyor, hem de üyeliğiniz sayesinde kazandığınız uçuş millerinin toplamıyla bedava uçma şansını da yakalayabiliyorsunuz.

2. Ucuz olan hava yolu ile uçun.

Hiçbir hava yolu 24 saat gidilen bir otobüs yolculuğundan daha kötü olamaz. Bir portakal suyu ikram ediyor diye Business Class’ta seyahat etmenize gerek yok. Aynı yere daha uygun fiyata uçan hava yolu şirketini tercih edin, ucuz uçak biletini kaçırmayın.

3. Hafta içi uçuşlarının daha ucuz olduğunu unutmayın.

Genellikle uçuşların hafta sonu ya da diğer tatil günlerine denk getirilmesi hafta içi uçuşlarının ucuzlamasına neden oluyor. Bilet almak için en uygun fiyatlı günler ise Salı ve Çarşamba günleri;)

4. Firmaların kampanyalarını takip edin.

Hava yolu şirketleri özellikle yaz aylarından, yılbaşından ve önemli tarihlerden sonra, önlerindeki dönem uçuşlarını elden çıkarmak için çeşitli kampanyalar düzenliyor. Gidiş-dönüş uçak yolculuğunun otobüs yolculuğuna oranla çok daha ucuza geldiği bu kampanyalar, uçakla kısa sürede seyahat etmenizi sağlarken cebinizi de yakmıyor.

5. Başka bir ülkeye seyahat ediyorsanız yerel hava yolu şirketlerine de bir göz atın.

Eğer seyahatinizi başka bir ülkeye yapacaksanız, gideceğiniz ülkenin hava yolları şirketleri sizin ülkenizden sefer düzenliyor mu diye mutlaka bir göz atın. Çünkü gideceğiniz ülkedeki yerel firmalar bazen ülkenizdeki yerli firmaya göre daha ucuza uçurabiliyor.

6. Kampanyalı bileti kaçırdıysanız son dakika bileti almayı deneyin.

Havayolu şirketleri gerçekleştirecekleri uçuşlarda satılmayan koltuk kalmışsa uçuşa 5 saat kala son dakika fiyatlarıyla o uçuş için bilet satmaya devam ediyor. Uçakta boş olan yerleri doldurmak için satışa çıkarılan bu biletler son 90 dakikaya kadar alınabiliyor.

 

Yorumlar